Dragalina Reală

Dragalina Reală Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Dragalina Reală, News & Media Website, Dragalina.

Pe aceasta pagina, ne propunem sa aducem in atentia locuitorilor din comuna Dragalina, cat si a celor din satele arondate, Drajna Nouă si Constantin Brâncoveanu, lucrurile bune sau mai putin bune care se intampla atat la nivel local cat si judetean.

10/12/2022

În această perioadă în care energia electrică și nu numai are niște preturi greu de suportat pentru omul de rând, primarul vostru s-a gândit să posteze pe facebook o mare realizare. Și anume faptul că a împodobit un brad din parcul ATN cu o instalație alimentată de panouri fotovoltaice.
Probabil că vă întrebați ce vrea să spună autorul, nu!? Ei bine, el vă sugerează să vă montați și voi în case tot la fel.
Pentru a se încărca bateria țineți becul aprins, dar atenție, becul trebuie sa fie din acela normal, incandescent!
Off, greu la deal cu boii mici...

03/11/2021

Lume, lume, se prefigurează o mare alianță la nivel național! PeNeLe+PeSeDe= lovee. Adică, mai exact nea' Feru' de la Cotroceni+Mîtu+Ciolanu= love. Păi cm bre nea' Ferule, PeSeDe nu mai e ciuma rosie!? Nu le mai dai placuta suedeză să o țină între dinți!?
Băi, voi chiar sunteți simpatici mă, pe bune! Eu nu inteleg cm dracu nu vă vine să vomitați când auziți ce spuneti!? Cum reușiți să vă suportați voi pe voi si d**a aceea unii pe ceilalți, d**a ce va injurați si acuzați unii pe alții!? Cum mă, cum!?

03/10/2021

In fața bolii, ori ești prost, ori ești precaut, ori ești membru PeNeLe și nu mai ai nevoie de nimic! E atât de simplu, tu alegi!

Exact pe modelul incendiului de la Piatra Neamț, acum, după incendiul de la Constanța, mă aștept să iasă superman Cîțu ș...
01/10/2021

Exact pe modelul incendiului de la Piatra Neamț, acum, după incendiul de la Constanța, mă aștept să iasă superman Cîțu și dulapul Werner și să ne spună că de vină este...PeSeDe și că soluția este administrația lor liberală.
Marș mă jegurilor infecte!
Oare cât or să mai suporte românii PNL, PSD, USRPLUS, AUR, UDMR?
Mi-e să nu aveți soarta lu' nenea Ceaușescu!

Dragalina oare pe unde e? Totuși, nu cred că se poate să nu fie pe această listă, poate că e pe verso...
27/09/2021

Dragalina oare pe unde e? Totuși, nu cred că se poate să nu fie pe această listă, poate că e pe verso...

Mai oameni buni, are dreptate și nea primarul vostru! Nu e finanțare pentru toate străzile in acelasi timp. Cel puțin nu...
08/08/2021

Mai oameni buni, are dreptate și nea primarul vostru! Nu e finanțare pentru toate străzile in acelasi timp. Cel puțin nu de la bugetul local. De la bugetul local au fost bani doar pentru două străzi, a făcut si el ce a putut. A, că s-a nimerit ca pe acele două străzi să aibă majestatea sa proprietățile, aia e, ghinion!
Și pentru cine nu înțelege ce vreau să spun, o să traduc: băi, primarul asta al vostru și-a tras gaze pe banii noștri, pricepeți voi!?
Pe de altă parte, daca celui mare (la propriu și figurat) i-a făcut ATN pallace-ul ala, mă intreb, oare pe cel mic cu ce edificiu o sa-l împace!?

29/07/2021

Intr-una din zile, la intrarea în comună, pe barieră văd Poliția Locală care venea dinspre Drajna în grabă mare, cu girofarele aprinse. Imi zic in mintea mea "ăștia au ceva urgență de se grăbesc ei in halul asta". Dar ce să vezi, la distanță de câteva minute când mă întorc în comună, Poliția Locală stătea liniștită cu masina parcată in fata ATN Pallace-ul lui nenea Gabriel. Băi, să fie ATN Pallace-ul pe lista obiectivelor publice ce trebuiesc păzite de Poliția Locală? Nu de alta, dar nu e prima dată când îi văd pe acolo.

17/11/2020

Dle Primar, stiati ca dispensarul medical al localitatii a fost construit intre anii 1928-1929!?
Trebuie sa-i sarbatorim centenarul ca mai apoi sa construiti unul complet nou sau il mai carpim pe acesta si d**a ce o sa cada poate construiti altul?

03/10/2020

Exact asa este. Noi ii dam banii si tot noi ii dam si puterea!

03/10/2020

Sindromul "cu sacii in caruta"!
Se pare ca acum, d**a ce alegerile s-au terminat, pagina primarului a redevenit o pagina de divertisment in care posteaza "citate" si "melodii de suflet". Intr-adevar este pagina personala a dansului si poate posta ce doreste, insa se pare ca domnia sa considera ca oamenii au dreptul sa fie informati despre ce se intampla in localitate doar in campania electorala.
Sa mai spun si despre pagina "oficiala" a comunei? O pagina in care se posteaza doar cand se intrerupe curentul, apa si cam atat.
Asadar, solicit domnului primar sa informeze cetatenii de fiecare decizie importanta ce se ia privitor la viitorul localitatii!

PS: ne vedem peste patru ani, domn' primar, daca ne mai vedem...!

Address

Dragalina

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Dragalina Reală posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Dragalina Reală:

Share