10/12/2022
În această perioadă în care energia electrică și nu numai are niște preturi greu de suportat pentru omul de rând, primarul vostru s-a gândit să posteze pe facebook o mare realizare. Și anume faptul că a împodobit un brad din parcul ATN cu o instalație alimentată de panouri fotovoltaice.
Probabil că vă întrebați ce vrea să spună autorul, nu!? Ei bine, el vă sugerează să vă montați și voi în case tot la fel.
Pentru a se încărca bateria țineți becul aprins, dar atenție, becul trebuie sa fie din acela normal, incandescent!
Off, greu la deal cu boii mici...