06/06/2026
Recunoaștem că am văzut știrea despre Chutou și ne-am cutremurat.
Pe scurt, pentru cei ce nu au văzut știrea - un câine a fost furat, deși avea zgardă(căci hoții ulterior au spus că l-au confundat cu un câine fără stăpân) și vândut de către hoți pentru 34$ unui restaurant cu preparate din carne de câine.
Povestea a devenit virală deoarece întâmplător, cățelul era urmărit de peste un milion de oameni pe YouTube, în aventurile avute cu stăpânul lui. Însă nu asta e relevant, asta poate doar a ajutat la viralizarea știrii.
Ce ne îngrozește cu adevărat e că un om a putut să rămână atât de ușor fără companionul lui. Și nu pot să-mi închipui cm e ca astăzi să-l iei în brațe, să-l pupi, și peste câteva zile să afli că a fost furat, după care ucis și mâncat.
Oare ne mai facem bine?