Clicky

DardaMEDIA

DardaMEDIA Media Servicea - insta Facebook YouTube +38349676773 PR/Marketing/Web Design/Photography/Video & Audio Recording

Operating as usual

A do t'ia vendosë Serbia Sanksionet Rusisë ?!
04/20/2022
Senatorët Amerikan kërkojnë nga Serbia ti vëjn Sanksione Rusisë | DardaMEDIA

A do t'ia vendosë Serbia Sanksionet Rusisë ?!

19 Prill 2022 Siç raporton AP, Delegacion i Senatit Amerikan të martën i kërkoi Serbisë t'i bashkohet pjesës tjetër të Evropës dhe ti vendosë sanksionet kundër Rusisë për masakrën e saj të përgjakshme në Ukrainë. Edhe pse Serbia votoi pro tri rezolutave të OKB-së që dënojnë ag...

Rrenjet Shqiptare - Albanian Roots ia dedikon paraden Shqiptare nje kauze ose krahine te Shqiperise Etnike.
04/16/2022
PARADA SHQIPTARE 2022 – i DEDIKOHET DIBRËS | DardaMEDIA

Rrenjet Shqiptare - Albanian Roots ia dedikon paraden Shqiptare nje kauze ose krahine te Shqiperise Etnike.

New York - 15 PRILL 2022 Parada Shqiptare 2022 i dedikohet DIBRËS!Faleminderit Ambasadorit Shqiptar në Kombet e Bashkuara z.Ferit Hoxha qe na mundosoj ambjentet e ambasades Shqiptare për kete takim.Çdo vit organizata Rrenjet Shqiptare - Albanian Roots ja dedikon paraden nje kauze ose krahine te ...

04/04/2022

Ian Bremmer: American Decision to recognize independence of Kosovo, A BREACH of INTERNATIONAL LAW . . .
(Video Online, 10' 05" https://youtu.be/AaPL647iNjI )
#IanBremmer #GZEROWorld

#KosovoInNATO
03/03/2022

#KosovoInNATO

Unë kam qenë gjithmonë mbështetëse, veçanërisht kur bëhet fjalë për kauza që lidhen me stigmatizimin social dhe diskrimi...
01/25/2022
May-Linda Kosumovic: Pasioni dhe Dashuria për Aktrimin | DardaMEDIA

Unë kam qenë gjithmonë mbështetëse, veçanërisht kur bëhet fjalë për kauza që lidhen me stigmatizimin social dhe diskriminimin ndaj grupeve te margjjnalizume. Këto nuk janë gjëra për të cilat flas vetëm me miqtë, por përdor edhe platformat e mia të mediave sociale për të rritur ndërgjegjësimin.

Nga E.B., Nju Jork May-Linda Kosumovic është një aktore e talentuar, e lidur në Kanada. Kur ajo ishte në moshë të vogël, bashkë me familjen kanë lëvizur në Kosovë, ku kreu studimet në Akademinë e Arteve në vitin 2014. Ka marrë pjesë në shumë shfaqe të teatrale të Teatrit Kombë...

Dhuruesit zemërgjerë nga New York SHBA, për nevojat e popullatës, gjegjësisht nxënësve tonë, i kanë dhuruar 300 çanta sh...
01/21/2022
300 ÇANTA dhe 10mijë MASKA NË MBËSHTETJE TË NXËNËSVE | DardaMEDIA

Dhuruesit zemërgjerë nga New York SHBA, për nevojat e popullatës, gjegjësisht nxënësve tonë, i kanë dhuruar 300 çanta shkollore dhe 10000 maska.

Ditëve të fundit jemi dëshmitar të rritjes enorme të shifrave me të infektuar me COVID në Kosovë. Pjesë e debatit për masat që duhet ndërmarr, pashmangshëm është edhe vijimi ose mbyllja e shkollave. Qendra OAZA ka pranuar një donacion bamirës inicuar nga Aleksander Nilaj me organiza...

Serbia duhet të veproj sikur Gjermania që mori përgjegjësinë për krimet e saj të tmerrshme në Luftën e Dytë Botërore
01/04/2022
Serbia duhet të ndjekë shembullin Gjerman | DardaMEDIA

Serbia duhet të veproj sikur Gjermania që mori përgjegjësinë për krimet e saj të tmerrshme në Luftën e Dytë Botërore

Sipas profesorit Alon ben Meir njohësit të çështjes Shqiptare dhe të zhvillimeve ballkanike, ajo që duhet të bëj Serbia është ta ndjekë shembullin e Gjermanisë rreth luftërave dhe dëmeve që i shkaktuan në ballkan përkatësisht evropë. Në një Cicërimë ai shkruan si vijon: Gjerma...

Të gjithë adhuruesit e veturave tani kanë mundësi të bëhen pjesë e ankandeve europiane online dhe mund të zgjedhin vetur...
11/26/2021
Kosova qender e organizimit të Ankandeve me vetura nga Europa AutoNet – Platforma e ankandeve online ​ | DardaMEDIA

Të gjithë adhuruesit e veturave tani kanë mundësi të bëhen pjesë e ankandeve europiane online dhe mund të zgjedhin veturën e tyre të preferuar në mënyrë shumë të lehtë, të shpejtë, të sigurtë dhe me një kosto më të lirë.

Të gjithë adhuruesit e veturave tani kanë mundësi të bëhen pjesë e ankandeve europiane online dhe mund të zgjedhin veturën e tyre të preferuar në mënyrë shumë të lehtë, të shpejtë, të sigurtë dhe me një kosto më të lirë. AutoNet ka krijuar platformën online www.bidautonet.co...

Humanisti Aleksandër Nilaj dhuroi 1100 dollarë për fushatën e Federatës Panshqiptare të Amerikës Vatra në mbështetje të ...
10/02/2021
HUMANISTI ALEKSANDËR NILAJ DHUROI 1100 DOLLARË PËR FUSHATËN E VATRËS | DardaMEDIA

Humanisti Aleksandër Nilaj dhuroi 1100 dollarë për fushatën e Federatës Panshqiptare të Amerikës Vatra në mbështetje të gazetës Dielli dhe të Federatës Vatra. Z.Nilaj erdhi në Vatër familjarisht për të dhënë mbështetjen e tij me dashuri e përshpirtshmëri dhe u bëri thirrje edhe familjeve e patriotëve të tjerë shqiptarë që të mbështesin pa hezitim Vatrën e Diellin si një mbështetje për atdheun në respekt të rolit dhe kontributit që Vatra e Dielli kanë dhënë prej më shumë se 1 shekull për çështjen kombëtare.

New York, VATRA HUMANISTI ALEKSANDËR NILAJ DHUROI 1100 DOLLARË PËR FUSHATËN E VATRËS Humanisti Aleksandër Nilaj dhuroi 1100 dollarë për fushatën e Federatës Panshqiptare të Amerikës Vatra në mbështetje të gazetës Dielli dhe të Federatës Vatra. Z.Nilaj erdhi në Vatër familjarisht ...

Një si ‘Tërmet tektonik Ballkanik’ e përfshiu javën e kaluar Veriun e Kosovës me epiqendër në Bërnjak dhe Jarinje, jehon...
10/01/2021
Dridhje në Veri | DardaMEDIA

Një si ‘Tërmet tektonik Ballkanik’ e përfshiu javën e kaluar Veriun e Kosovës me epiqendër në Bërnjak dhe Jarinje, jehona e të cilit sikur e tejkaloi atë ‘tërmetin’ e trazirave të 17 marsit më 2004 ku 19 vetë humbën jetën. Ky ‘tërmet’, me epiqendër në veri të vendit tonë solli një panik të paparë. ‘Tërmeti’ ndodhi në Kosovë por paniku u shkaktua në Serbi, nga traumat e të cilit Vuçiqi përfundoi në spital.
https://dardamedia.com/dridhje-ne-veri/

Shkruan Ramazan Bekteshi Një si ‘Tërmet tektonik Ballkanik’ e përfshiu javën e kaluar Veriun e Kosovës me epiqendër në Bërnjak dhe Jarinje, jehona e të cilit sikur e tejkaloi atë ‘tërmetin’ e trazirave të 17 marsit më 2004 ku 19 vetë humbën jetën. Ky ‘tërmet’, me epiqend...

09/03/2021
Ai përdori gjuhën e frikës dhe bullizmin, e barazoi viktimën me kriminelin, ai u mundua të sajoj një histori e gjeografi...
08/12/2021
Grenell, ky ‘ujk’ i mjegullës, pse i sillet vërdallë Kosovës, prej Beligradi në Tiranë | DardaMEDIA

Ai përdori gjuhën e frikës dhe bullizmin, e barazoi viktimën me kriminelin, ai u mundua të sajoj një histori e gjeografi të paqenë të Kosovës me bosin e tij, ai e shkeli rëndë Konventën e Vjenës.

Shkruan: Ramazan Bekteshi Grenell është sozia e Presidentit Trump, ata të dy e zhgënjyen fort Amerikën me veprimet e tyre të çuditshme, dy veprime diletantësh që e armiqësuan Amerikën gati me tërë botën, por mbetën miq vetëm me Korenë Veriut, Rusinë dhe Serbinë. Ata, armiqësuan d...

Sot regjimi i Ramës e ka plandos rëndë vendin, DASH-i thotë se Shqipëria është burim i kanabisit dhe vendi transit për k...
07/30/2021
Misioni i Ramës në Shkup, një thikë Kosovës | DardaMEDIA

Sot regjimi i Ramës e ka plandos rëndë vendin, DASH-i thotë se Shqipëria është burim i kanabisit dhe vendi transit për kokainë dhe heroinë, derisa Freedom House konstaton se demokracia në Shqipëri çdo ditë po rrëshqet. OKB-ja (ARCC) e vënë Shqipërinë në kampin e krimit dhe varfërisë, derisa Transparency International thotë se Rama punon dhe sajon ligje për oligarkët e tij. OSBE-ODHIR për zgjedhjet e 25 prillit flet për vjedhje industriale të votave të orkestruara nga vetë kryeministri Rama.

shkruan: Ramazan Bekteshi Sot kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ia shtoi trishtimin Kosovës. Kur Kosova pritet të hy në dialog vendimtar me Serbinë, kryeministri Rama ia ka kthyer shpinën Kosovës duke përqafuar ‘vëllain’ e tij Vuçiq, që paradoksalisht ky i fundit ka pas gisht të dr...

Sot në Shkup, “troika” e Novi Sadit varrosi “Mini-Shengenin Ballkanik” dhe inauguroi trilateralen. Vuqiqi dështoi, plotë...
07/29/2021
Lamtumirë “Mini-Shengen” | DardaMEDIA

Sot në Shkup, “troika” e Novi Sadit varrosi “Mini-Shengenin Ballkanik” dhe inauguroi trilateralen. Vuqiqi dështoi, plotë tri vite, që ta shes reinkarnimin e Jugosllavisë në amballazhën e integrimit rajonal.

shkruan: Blerim Reka Sot në Shkup, “troika” e Novi Sadit varrosi “Mini-Shengenin Ballkanik” dhe inauguroi trilateralen. Vuqiqi dështoi, plotë tri vite, që ta shes reinkarnimin e Jugosllavisë në amballazhën e integrimit rajonal. Shengeni i vogël, ishte fasadë e Jugosllavisë së madh...

Lobi Euro-Atlantik ngushllon familjet e viktimave nga Tragjedia në Kroaci | DardaMEDIA
07/26/2021
Lobi Euro-Atlantik ngushllon familjet e viktimave nga Tragjedia në Kroaci | DardaMEDIA

Lobi Euro-Atlantik ngushllon familjet e viktimave nga Tragjedia në Kroaci | DardaMEDIA

Lobi Euro-Atlantik, organizata gjithë kombëtare e Mërgatës, është e tronditur nga ngjarja e rëndë tragjike në Kroaci e autobusit me bashkatdhetarë që po ktheheshin nga Gjermania drejt Kosovës. Kryetari i Lobit, Shukri Ymeri, i shpreh ngushëllimet më të thella familjeve që humbën më...

AAOHA me seli ne New York Ngushllon Familjet e Viktimave në Kroaci | DardaMEDIA
07/26/2021
AAOHA me seli ne New York Ngushllon Familjet e Viktimave në Kroaci | DardaMEDIA

AAOHA me seli ne New York Ngushllon Familjet e Viktimave në Kroaci | DardaMEDIA

AAOHA Organizata Shqiptaro-Amerikane me seli në New York u shprehë ngushllime familjeve të viktimave të Tragjedisë në Kroaci. Jemi duke e percjellur situatën mevëmendje dhe urojmë që të lënduarit ta përballojnë sa më leht situatën e vështirë nëpër të cilën po kalojnë, të shë...

Seanca e Plotë nga Kuvendi i Kosovës 16 Korrik 2021
07/16/2021
Kuvendi i Kosoves seanca plenare 16 Korrik 2021 | DardaMEDIA

Seanca e Plotë nga Kuvendi i Kosovës 16 Korrik 2021

HomeKRYESOREKuvendi i Kosoves seanca plenare 16 Korrik 2021 KRYESORE Kuvendi i Kosoves seanca plenare 16 Korrik 2021 By DardaMEDIA July 16, 2021 0 2 Facebook Twitter WhatsApp Linkedin Email Viber Facebook Twitter WhatsApp Linkedin Email Viber Previous articleLobi përkrah mërgatën shqiptare në Gj...

te realizuara me shume pasion dhe ndjeshmeri Aneta Mihali Xhiku ju sjell nji seri intervistash me Shqiptar te shquar nga...
07/16/2021
Bisedë me profesionistin Kristi Pango | DardaMEDIA

te realizuara me shume pasion dhe ndjeshmeri Aneta Mihali Xhiku ju sjell nji seri intervistash me Shqiptar te shquar nga Amerika,

Pasioni i hershëm për matematikën i hapi dyert e suksesit djalosh*t shqiptar, Kristi Pango. Përfshirja në komunitetin shqiptar në Philadelphia i ka dhënë një dimension të ri eksperiencës së tij si emigrant, duke e bërë më të ndjeshëm ndaj rrënjëve në vendin mëmë.

Ish-ministrja Hoxha dhe ish-shefi i prokurimit i kësaj ministrie, Fitim Mustafa, e tre ish-sekretarët: Demush Shasha, Nu...
07/16/2021
David L. Phillips: Aktakuza ndaj ish-ministres Hoxha, involvon ish-Presidentin Thaçi | DardaMEDIA

Ish-ministrja Hoxha dhe ish-shefi i prokurimit i kësaj ministrie, Fitim Mustafa, e tre ish-sekretarët: Demush Shasha, Nuhi Osmani e Kushtrim Cukaj, akuzohen për veprën penale: “keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar”.

Kreu i Institutit të Universitetit Columbia për të Drejtat e Njeriut në New York David Phillips, ka komentuar aktakuzën e ngritur ndaj ish-ministres së Integrimit Evropian të Kosovës, Dhurata Hoxha dhe katër të pandehurve të tjerë.Ish-ministrja Hoxha dhe ish-shefi i prokurimit i kësaj m...

DokuFest edicioni i 20- të jubilar mbahet nga 6 deri më 14 gusht 2021
07/12/2021
DOKUFEST XX SHPALLË FILMAT GARUES | DardaMEDIA

DokuFest edicioni i 20- të jubilar mbahet nga 6 deri më 14 gusht 2021

DokuFest ka shpallur programin e plotë të filmave të kategorive garuese për edicionin e 20- të, jubilar, që do të mbahet nga 6 deri më 14 gusht. Të zgjedhura nga një numër rekord i mbi 3.000 aplikimeve, festivali do të prezantoj 106 filma nga 60 vende të ndryshme të botës të cilët d...

Malcolm Simmons kishte akuzuar BE-në për korrupsion në misionin e saj EULEX në Kosovë.
07/12/2021
Takimi i Komisionit për Legjislacion me z.Malcolm Simmons, ish-kryetar i Asamblesë së Gjyqtarëve të EULEX-it | DardaMEDIA

Malcolm Simmons kishte akuzuar BE-në për korrupsion në misionin e saj EULEX në Kosovë.

HomeKRYESORETakimi i Komisionit për Legjislacion me z.Malcolm Simmons, ish-kryetar i Asamblesë së... KRYESORE Takimi i Komisionit për Legjislacion me z.Malcolm Simmons, ish-kryetar i Asamblesë së Gjyqtarëve të EULEX-it By DardaMEDIA July 12, 2021 0 2 Facebook Twitter WhatsApp Linkedin Email ...

Italia Kampion i Europës | DardaMEDIA
07/12/2021
Italia Kampion i Europës | DardaMEDIA

Italia Kampion i Europës | DardaMEDIA

Anglia kaloi në epërsi në një gol në minutën e dytë nga Luke Shaw, goli më i shpejtë në historinë e finaleve të Euro. Pastaj Tre Luanët vazhduan të rrinin të qetë dhe të mbronin avantazhin derisa Italianët depërtuan dhe barazuan në minutën e 67-të përmes Leonardo Bonucci. http...

Kurti duhet të ballafaqohet me disa probleme të mëdha vendore për ta ndihmuar Kosovën të qëndrojë në këmbë të veta dhe t...
07/12/2021
Mundësia e Artë e Kurtit për ta Transformuar Kosovën | DardaMEDIA

Kurti duhet të ballafaqohet me disa probleme të mëdha vendore për ta ndihmuar Kosovën të qëndrojë në këmbë të veta dhe të rrisë ndjeshëm shanset e saj për t’u integruar në BE, çka ai dhe bashkëqytetarët e tij synojnë fuqimisht.

Kryeministri i Kosovës Kurti ka një shans të shkëlqyeshëm për të arritur ta bëjë Kosovën një model të demokracisë progresive, ekonomisë së përparuar dhe barazisë sociale që asnjë shtet tjetër në Ballkan nuk mund ta rivalizojë. Pyetja është, a do ta bëjë ai këtë dhe çfar....

Njohja e shtetit tonë, bashkëpunimi në rajon dhe përfshirja sa më e shpejtë e rajonit në Bashkimin Evropian, është rruga...
07/09/2021
Kryeministri Kurti në Greqi: Njohja e Kosovës, bashkëpunimi dhe anëtarësimi i rajonit në BE – rruga e duhur drejt paqes, stabilitetit dhe sigurisë afatgjate | DardaMEDIA

Njohja e shtetit tonë, bashkëpunimi në rajon dhe përfshirja sa më e shpejtë e rajonit në Bashkimin Evropian, është rruga e duhur drejt paqes, stabilitetit dhe sigurisë afatgjate, tha Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në ditën e dytë të edicionit të 25-të të tryezës së organizuar nga magazina prestigjioze britanike “The Economist”, në bashkëpunim me qeverinë greke.

Athinë, 9 korrik 2021 Njohja e shtetit tonë, bashkëpunimi në rajon dhe përfshirja sa më e shpejtë e rajonit në Bashkimin Evropian, është rruga e duhur drejt paqes, stabilitetit dhe sigurisë afatgjate, tha Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në ditën e dytë të edicion...

Kryeministri Kurti kërkoi që Greqia t’i bashkohet bllokut të vendeve që e kanë njohur Kosovën.
07/09/2021
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, u prit në takim nga kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis | DardaMEDIA

Kryeministri Kurti kërkoi që Greqia t’i bashkohet bllokut të vendeve që e kanë njohur Kosovën.

Kosova dëshiron të ndërtojë mbi lidhjet ekzistuese historike midis dy popujve dhe të ngritë raportet me Greqinë, si element i rëndësishëm për stabilitetit afatgjatë rajonal, tha kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në takimin me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsot...

Dyshimet për manipulim votash ne Staten Island në New York detyrojnë Bordin e Zhedhjeve të bëjë numrimin e votave flet p...
07/08/2021
Marko Kepi afër fitores në New York | DardaMEDIA

Dyshimet për manipulim votash ne Staten Island në New York detyrojnë Bordin e Zhedhjeve të bëjë numrimin e votave flet për fletë pas ankesës nga Marko Kepi se kundërshtari i tij David Carr kishte diskriminuar shqiptarët dhe në bazë të mbiemrit ishin larguar afër 400 fletvotime nga numërimi vota të cilat mund ta bëjnë ndryshimin në favor të Marko Kepi.

New York / Staten Island - Distrikti 50të, Marko Kepi, shumë afër me David Carr Nga Beqir SINA – New York City Gjerat prej se kur filluan të numërohet cdo flet votimi ndryshuan shumë, tani sidomos në favor të Marko Kepit, që insistojë deri në votën e fundit. Sipas faqes së internetit ...

Kryeministri Kurti takohet me ambasadoren Susanne Schütz, flasin për procesin e Berlinit dhe bashkëpunimin rajonal | Dar...
07/08/2021
Kryeministri Kurti takohet me ambasadoren Susanne Schütz, flasin për procesin e Berlinit dhe bashkëpunimin rajonal | DardaMEDIA

Kryeministri Kurti takohet me ambasadoren Susanne Schütz, flasin për procesin e Berlinit dhe bashkëpunimin rajonal | DardaMEDIA

Pas Samitit të Berlinit, të udhëhequr nga Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, për të diskutuar mbi vazhdimësinë e procesit të Berlinit dhe rëndësinë e bashkëpunimit rajonal, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është takuar me ambasadoren Susanne Schütz, Drejtore...

6 Deputetët e Kuvendit të Sërbisë të cilët njohin Pavarsinë e Kosovës: Argjend Bajrami, Enis Imamoviq, Mirsad Hodzhiq, N...
07/08/2021
Gjashtë deputetë të Kuvendit të Serbisë njohin Pavarësinë e Kosovës dhe e përkrahin Qeverinë Kurti | DardaMEDIA

6 Deputetët e Kuvendit të Sërbisë të cilët njohin Pavarsinë e Kosovës: Argjend Bajrami, Enis Imamoviq, Mirsad Hodzhiq, Nadije Beqiri, Selma Kuçeviq. Shaip Kamberi, Sylejman Ugljanin

Gjashtë deputetë të Kuvendit Popullor të Serbisë e njohin pavarësinë e Kosovës dhe e përkrahin Qeverinë Kurti. Z. Sylejman Ugljanin, kryetar i Partisë Aksioni Demokratik i Sanxhakut, z.Shaip Kamberi, shef i Grupit parlamentar “Lugina e Bashkuar - SDA Sanxhak”, deputetët z.Enis Imamov...

Ekspozita “GRANDART 1970-2000” 14 Korrik 2021 në orën 19:30 | DardaMEDIA
07/08/2021
Ekspozita “GRANDART 1970-2000” 14 Korrik 2021 në orën 19:30 | DardaMEDIA

Ekspozita “GRANDART 1970-2000” 14 Korrik 2021 në orën 19:30 | DardaMEDIA

Galeria Kombëtare e Kosovës ka kënaqësinë të ju ftojë në hapjen e ekspozitës “GRANDART 1970-2000” kuruar nga Zeni Ballazhi. Ceremonia e hapjes do të bëhet në Galerinë Kombëtare të Kosovës të mërkurën, më 14 Korrik 2021 në orën 19:30. Me 24 dhjetor 2020, Qeveria e Republikë...

Wesley Clark  theksoi se është shumë i lumtur që rikthehet në Kosovë. “Përgjatë viteve kam parë progres në Kosovës. Ësht...
07/07/2021
Wesley Clark pritet me nderimet më të larta ushtarake | DardaMEDIA

Wesley Clark theksoi se është shumë i lumtur që rikthehet në Kosovë. “Përgjatë viteve kam parë progres në Kosovës. Është një marsh mbresëlënës drejt demokracisë dhe lirisë. Shpresoj edhe për rritjen e zhvillimit ekonomik për popullin e Kosovës. Populli i Kosovës i dërgon një shembull të fortë Botës se çfarë është vendosmëria që të jetojnë dhe t’i shërbejnë demokracisë dhe çfarë do të thotë të japësh për vendin tënd”, tha Gjenerali Clark.

Me ftesë zyrtare të Ministrit të Mbrojtjes, Armend Mehaj sot në vendin tonë erdhi në vizitë, Heroi ynë, Gjenerali historik amerikan, Wesley Clark. Si nikoqir dhe mik i tij, gjeneralin Clark e priti ministri Mehaj i shoqëruar nga komandanti i FSK-së dhe stafi më i lartë i Ministrisë së ...

Address

New York, NY
10036

Telephone

+38349676773

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when DardaMEDIA posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to DardaMEDIA:

Videos

Nearby media companies


Other Broadcasting & media production in New York

Show All

Comments

A do t'ia vendosë Serbia Sanksionet Rusisë ?!
Rrenjet Shqiptare - Albanian Roots ia dedikon paraden Shqiptare nje kauze ose krahine te Shqiperise Etnike.
Ian Bremmer: American Decision to recognize independence of Kosovo, A BREACH of INTERNATIONAL LAW . . . (Video Online, 10' 05" https://youtu.be/AaPL647iNjI ) #IanBremmer #GZEROWorld
#KosovoInNATO
Unë kam qenë gjithmonë mbështetëse, veçanërisht kur bëhet fjalë për kauza që lidhen me stigmatizimin social dhe diskriminimin ndaj grupeve te margjjnalizume. Këto nuk janë gjëra për të cilat flas vetëm me miqtë, por përdor edhe platformat e mia të mediave sociale për të rritur ndërgjegjësimin.
Dhuruesit zemërgjerë nga New York SHBA, për nevojat e popullatës, gjegjësisht nxënësve tonë, i kanë dhuruar 300 çanta shkollore dhe 10000 maska.
Serbia duhet të veproj sikur Gjermania që mori përgjegjësinë për krimet e saj të tmerrshme në Luftën e Dytë Botërore
Të gjithë adhuruesit e veturave tani kanë mundësi të bëhen pjesë e ankandeve europiane online dhe mund të zgjedhin veturën e tyre të preferuar në mënyrë shumë të lehtë, të shpejtë, të sigurtë dhe me një kosto më të lirë.
Humanisti Aleksandër Nilaj dhuroi 1100 dollarë për fushatën e Federatës Panshqiptare të Amerikës Vatra në mbështetje të gazetës Dielli dhe të Federatës Vatra. Z.Nilaj erdhi në Vatër familjarisht për të dhënë mbështetjen e tij me dashuri e përshpirtshmëri dhe u bëri thirrje edhe familjeve e patriotëve të tjerë shqiptarë që të mbështesin pa hezitim Vatrën e Diellin si një mbështetje për atdheun në respekt të rolit dhe kontributit që Vatra e Dielli kanë dhënë prej më shumë se 1 shekull për çështjen kombëtare.
Një si ‘Tërmet tektonik Ballkanik’ e përfshiu javën e kaluar Veriun e Kosovës me epiqendër në Bërnjak dhe Jarinje, jehona e të cilit sikur e tejkaloi atë ‘tërmetin’ e trazirave të 17 marsit më 2004 ku 19 vetë humbën jetën. Ky ‘tërmet’, me epiqendër në veri të vendit tonë solli një panik të paparë. ‘Tërmeti’ ndodhi në Kosovë por paniku u shkaktua në Serbi, nga traumat e të cilit Vuçiqi përfundoi në spital. https://dardamedia.com/dridhje-ne-veri/
Ai përdori gjuhën e frikës dhe bullizmin, e barazoi viktimën me kriminelin, ai u mundua të sajoj një histori e gjeografi të paqenë të Kosovës me bosin e tij, ai e shkeli rëndë Konventën e Vjenës.