Illyria Newspaper

Illyria Newspaper ILLYRIA - The Albanian-American Newspaper www.illyriapress.com
(1199)

Illyria was founded in June 1991, signaling the dawn of a new era in the history of the Albanians of America. Its proclaimed mission was to fight for democracy in Albania, the independence Kosova nd the transformation of the situation of all Albanians in the Balkans. From the viewpoint of Illyria, there is only one Albanian reality in the Balkans and Albanian lands can be divided by politics but not from history. Upholding the legacy of Noli and Konica, “Illyria” became the voice and the diary of the new Albanian-Americans, a dynamic community, determined to rediscover itself and to contribute to the fortunes of the Albanian nation, in a world that was changing very fast. “Illyria” is proud of its role during two of our most eventful decades of the Albanian history, with it nation-wide presence from Florida to Alaska, from the offices of Congress members and diplomats in DC to the desks of experts and American university departments.

Çfarë planesh keni këtë fundjavë në Nju Jork?Mos humbni rastin për të parë një shfaqje teatri, në Manhattan, ...
05/04/2019
Çfarë planesh keni këtë fundjavë në Nju Jork? | ILLYRIA

Çfarë planesh keni këtë fundjavë në Nju Jork?

Mos humbni rastin për të parë një shfaqje teatri, në Manhattan, që gërsheton dy histori shqiptarësh dhe hebrejsh në kohën e Luftës së Dytë Botërore.

http://illyriapress.com/cfare-planesh-keni-kete-fundjave-ne-nju-jork/

Çfarë planesh keni këtë fundjavë në Nju Jork? - 05/04/2019 - 6:12 AM 0 Comments Mos humbni rastin për të parë një shfaqje teatri, në Manhattan, që gërsheton dy histori shqiptarësh dhe hebrejsh në kohën e Luftës së Dytë Botërore. Dy familje që i mbijetuan luftës dhe që ritakohe...

Në Stamboll kapen mbi 1.2 ton kanabis, arrestohen 7 shqiptarëhttp://illyriapress.com/ne-stamboll-kapen-mbi-1-2-ton-kan...
05/04/2019
Në Stamboll kapen mbi 1.2 ton kanabis, arrestohen 7 shqiptarë | ILLYRIA

Në Stamboll kapen mbi 1.2 ton kanabis, arrestohen 7 shqiptarë

http://illyriapress.com/ne-stamboll-kapen-mbi-1-2-ton-kanabis-arrestohen-7-shqiptare/

Në Stamboll kapen mbi 1.2 ton kanabis, arrestohen 7 shqiptarë - 05/04/2019 - 2:53 AM 0 Comments Stamboll, 4 maj 2019 – Një sasi prej 1.2 ton drogë kanabis e modifikuar gjenetikisht nga Shqipëria është sekuestruar nga policia turke në Stamboll. Po ashtu, janë konfiskuar edhe 550 mijë pilu...

Instituti Epik: Kosova është ende larg liberalizimit të vizavehttp://illyriapress.com/instituti-epik-kosova-eshte-end...
05/04/2019
Instituti Epik: Kosova është ende larg liberalizimit të vizave | ILLYRIA

Instituti Epik: Kosova është ende larg liberalizimit të vizave

http://illyriapress.com/instituti-epik-kosova-eshte-ende-larg-liberalizimit-te-vizave/

Instituti Epik: Kosova është ende larg liberalizimit të vizave - 05/04/2019 - 4:33 AM 0 Comments Prishtinë, 4 maj 2019 – Edhe pse Kosova nuk ka hyrë në agjendën e Komisionit Evropian për liberalizim të vizave kurse në fund të këtij muaji mbahen zgjedhjet për Parlamentin Evropian, krye...

Në Mal të Zi arrestohet një kosovar i dyshuar si vrasës me pagesëhttp://illyriapress.com/ne-mal-te-zi-arrestohet-nj...
05/04/2019
Në Mal të Zi arrestohet një kosovar i dyshuar si vrasës me pagesë | ILLYRIA

Në Mal të Zi arrestohet një kosovar i dyshuar si vrasës me pagesë

http://illyriapress.com/ne-mal-te-zi-arrestohet-nje-kosovar-i-dyshuar-si-vrases-me-pagese/

Në Mal të Zi arrestohet një kosovar i dyshuar si vrasës me pagesë - 05/04/2019 - 4:05 AM 0 Comments Prishtinë, 4 maj 2019 – Shtetasi kosovar, Bajram Pista (30), është arrestuar para katër ditësh në Budvë, raporton gazeta malaziase “Vijesti”. Gazeta shkruan se arrestimi është bër...

“Politico”: Macroni gati sa s’u çmend, “Nuk jeni në pozitë të kërkoni asgjë”, i tha Haradinajthttp://ill...
05/04/2019
“Politico”: Macroni gati sa s’u çmend, “Nuk jeni në pozitë të kërkoni asgjë”, i tha Haradinajt | ILLYRIA

“Politico”: Macroni gati sa s’u çmend, “Nuk jeni në pozitë të kërkoni asgjë”, i tha Haradinajt

http://illyriapress.com/politico-macroni-gati-sa-su-cmend-nuk-jeni-ne-pozite-te-kerkoni-asgje-i-tha-haradinajt/

“Politico”: Macroni gati sa s’u çmend, “Nuk jeni në pozitë të kërkoni asgjë”, i tha Haradinajt - 05/04/2019 - 3:50 AM 0 Comments Dështimi për të çarë bllokadën mes Kosovës dhe Serbisë thekson dështimet e politikës së jashtme të BE-së. Nga MATTHEW KARNITSCHNIG Emmanuel Ma...

Skulptori i famshëm John Seward Johnson, Muzeu dhe Parku i skulpturave në New Jerseyhttp://illyriapress.com/skulptori-...
05/03/2019
Skulptori i famshëm John Seward Johnson, Muzeu dhe Parku i skulpturave në New Jersey | ILLYRIA

Skulptori i famshëm John Seward Johnson, Muzeu dhe Parku i skulpturave në New Jersey

http://illyriapress.com/skulptori-i-famshem-john-seward-johnson-muzeu-dhe-parku-i-skulpturave-ne-new-jersey/

Skulptori i famshëm John Seward Johnson, Muzeu dhe Parku i skulpturave në New Jersey - 05/03/2019 - 6:37 PM 0 Comments Nga Keze Kozeta Zylo Në një ditë me fllad pranveror siç janë ditët e gjelbërta të prillit të dizejnuara nga dora e Hyut, stinës ku gjallon çdo gjë në natyrë shkuam s...

Liria e shprehjeshttp://illyriapress.com/liria-e-shprehjes/
05/03/2019
Liria e shprehjes | ILLYRIA

Liria e shprehjes

http://illyriapress.com/liria-e-shprehjes/

Liria e shprehjes - 05/03/2019 - 9:15 AM 0 Comments Ndue Ukaj Sot, në ditën kushtuar lirisë së shprehjes, këshillat e mira, sidomos ato që vijnë nga njerëz të ditur, duhet t’i shfrytëzojmë si terapi për shëndetin e ligështuar kombëtar. Dhe, në këtë rast, na vjen në mendje Albert...

Pozita e medies në Shqipëri, përkeqësim i vazhdueshëm në dekadën e fundithttp://illyriapress.com/pozita-e-medies-...
05/03/2019
Pozita e medies në Shqipëri, përkeqësim i vazhdueshëm në dekadën e fundit | ILLYRIA

Pozita e medies në Shqipëri, përkeqësim i vazhdueshëm në dekadën e fundit

http://illyriapress.com/pozita-e-medies-ne-shqiperi-perkeqesim-i-vazhdueshem-ne-dekaden-e-fundit/

Pozita e medies në Shqipëri, përkeqësim i vazhdueshëm në dekadën e fundit - 05/03/2019 - 1:57 PM 0 Comments Tiranë, 3 maj 2019 – Në Shqipëri, media ka pësuar një përkeqësim të vazhdueshëm në 10 vitet e fundit, duke u bazuar në raportet e organizatave prestigjoze që vlerësojnë ...

OSBE: Gjendja e medias në Shqipëri e përkeqësuarhttp://illyriapress.com/osbe-gjendja-e-medias-ne-shqiperi-e-perkeqes...
05/03/2019
OSBE: Gjendja e medias në Shqipëri e përkeqësuar | ILLYRIA

OSBE: Gjendja e medias në Shqipëri e përkeqësuar

http://illyriapress.com/osbe-gjendja-e-medias-ne-shqiperi-e-perkeqesuar/

OSBE: Gjendja e medias në Shqipëri e përkeqësuar - 05/03/2019 - 1:51 PM 0 Comments Tiranë, 3 maj 2019 – Ambasadori i Pranisë së OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt, i tha Zërit të Amerikës se në Shqipëri ka një përkeqësim të gjendjes së mediave. Duke bërë një vlerësim të ...

Veseli mohon se është ftuar nga Gjykata e Hagështtp://illyriapress.com/veseli-mohon-se-eshte-ftuar-nga-gjykata-e-hage...
05/03/2019
Veseli mohon se është ftuar nga Gjykata e Hagës | ILLYRIA

Veseli mohon se është ftuar nga Gjykata e Hagës

http://illyriapress.com/veseli-mohon-se-eshte-ftuar-nga-gjykata-e-hages/

Veseli mohon se është ftuar nga Gjykata e Hagës - 05/03/2019 - 1:14 PM 0 Comments Prishtinë, 3 maj 2019 – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, e ka përgënjeshtruar lajmin e publikuar nga disa medie se ai ka udhëtuar për në Hagë, për t’u marrë në pyetje nga prokurorët e Z...

Kadri Veseli udhëton për në Hagë, do të intervistohet si i dyshuarhttp://illyriapress.com/kadri-veseli-udheton-sot-...
05/03/2019
Kadri Veseli udhëton sot për në Hagë, do të intervistohet si i dyshuar | ILLYRIA

Kadri Veseli udhëton për në Hagë, do të intervistohet si i dyshuar

http://illyriapress.com/kadri-veseli-udheton-sot-per-ne-hage-do-te-intervistohet-si-i-dyshuar/

Kadri Veseli udhëton sot për në Hagë, do të intervistohet si i dyshuar - 05/03/2019 - 11:48 AM 0 Comments Prishtinë, 3 maj 2019 – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pritet të udhëtojë për në Hagë, ku e presin për intervistim prokurorët e Zyrës së Prokurorit të Special...

Kosnett kundërshton emërimin eventual të Sylejman Selimit si ambasadorhttp://illyriapress.com/kosnett-kundershton-eme...
05/03/2019
Kosnett kundërshton emërimin eventual të Sylejman Selimit si ambasador | ILLYRIA

Kosnett kundërshton emërimin eventual të Sylejman Selimit si ambasador

http://illyriapress.com/kosnett-kundershton-emerimin-eventual-te-sylejman-selimit-si-ambasador/

Kosnett kundërshton emërimin eventual të Sylejman Selimit si ambasador - 05/03/2019 - 11:33 AM 0 Comments Prishtinë, 3 maj 2019 – Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, në një postim në Twitter, ka reaguar në lidhje me emërimin eventual të Sylejman Selimit, ambasador në Shqip....

Grabitja në Rinas, Gati procedimet për zyrtarët e TIA-s dhe Avicionit Civilhttp://illyriapress.com/grabitja-ne-rinas-...
05/03/2019
Grabitja në Rinas, Gati procedimet për zyrtarët e TIA-s dhe Avicionit Civil | ILLYRIA

Grabitja në Rinas, Gati procedimet për zyrtarët e TIA-s dhe Avicionit Civil

http://illyriapress.com/grabitja-ne-rinas-gati-procedimet-per-zyrtaret-e-tia-s-dhe-avicionit-civil/

Grabitja në Rinas, Gati procedimet për zyrtarët e TIA-s dhe Avicionit Civil - 05/03/2019 - 10:50 AM 0 Comments Tiranë, 3 maj 2019 – Gjurmimi për gjetjen e autorëve të grabitjes në Aeroportin e Rinasit nuk i ka penguar prokurorët e Prokurorisë së Krimeve të Rënda që të përcaktojnë ...

Ekspertiza mjeko-ligjore vërteton identitetin e Admir Muratajthttp://illyriapress.com/ekspertiza-mjeko-ligjore-verteton...
05/03/2019
Ekspertiza mjeko-ligjore vërteton identitetin e Admir Muratajt | ILLYRIA

Ekspertiza mjeko-ligjore vërteton identitetin e Admir Muratajt

http://illyriapress.com/ekspertiza-mjeko-ligjore-verteton-identitetin-e-admir-muratajt/

Ekspertiza mjeko-ligjore vërteton identitetin e Admir Muratajt - 05/03/2019 - 11:03 AM 0 Comments Tiranë, 3 maj 2019 – Ekspertiza mjeko-ligjore e ka dorëzuar në prokurori aktin e vdekjes së Admir Muratajt. Sipas ekspertizës, personi i vrarë në Tapizë pas grabitjes në Aeroportin e Rinasit...

Ambasada Amerikane në Tiranë: Mbështetni mediat dhe gazetarët!http://illyriapress.com/ambasada-amerikane-ne-tirane-m...
05/03/2019
Ambasada Amerikane në Tiranë: Mbështetni mediat dhe gazetarët! | ILLYRIA

Ambasada Amerikane në Tiranë: Mbështetni mediat dhe gazetarët!

http://illyriapress.com/ambasada-amerikane-ne-tirane-mbeshtetni-mediat-dhe-gazetaret/

Ambasada Amerikane në Tiranë: Mbështetni mediat dhe gazetarët! - 05/03/2019 - 10:37 AM 0 Comments Tiranë, 3 maj 2019 – Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, ambasada Amerikane në Tiranë përcolli një mesazh për klasën politike në vend, duke theksuar se ata duhet të punojnë pë...

Vuçiq: Ideja për ndarje u hodh poshtë, kjo do të na kushtojë shtrenjtëhttp://illyriapress.com/vuciq-ideja-per-ndar...
05/03/2019
Vuçiq: Ideja për ndarje u hodh poshtë, kjo do të na kushtojë shtrenjtë | ILLYRIA

Vuçiq: Ideja për ndarje u hodh poshtë, kjo do të na kushtojë shtrenjtë

http://illyriapress.com/vuciq-ideja-per-ndarje-u-hodh-poshte-kjo-do-te-na-kushtoje-shtrenjte/

Vuçiq: Ideja për ndarje u hodh poshtë, kjo do të na kushtojë shtrenjtë - 05/03/2019 - 10:02 AM 0 Comments Beograd, 3 maj 2019 – Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka shprehur keqardhje që ideja e tij për vendosjen përfundimtare “të kufijve të kompromisit” ndërmjet Serbisë e K...

Kosova preferon përfshirjen direkte të SHBA-së në dialogun me Serbinëhttp://illyriapress.com/kosova-preferon-perfsh...
05/03/2019
Kosova preferon përfshirjen direkte të SHBA-së në dialogun me Serbinë | ILLYRIA

Kosova preferon përfshirjen direkte të SHBA-së në dialogun me Serbinë

http://illyriapress.com/kosova-preferon-perfshirjen-direkte-te-shba-se-ne-dialogun-me-serbine/

Kosova preferon përfshirjen direkte të SHBA-së në dialogun me Serbinë - 05/03/2019 - 9:33 AM 0 Comments Prishtinë, 3 maj 2019 – Lidershipi i Kosovës pret që në fazën e ardhshme të bisedimeve me Serbinë, do të këtë një përfshirje edhe më direkte të Shteteve të Bashkuara të Amer...

Gazetarët kosovarë flasin për sulme, kërcënime e shantazhehttp://illyriapress.com/gazetaret-kosovare-flasin-per-sul...
05/03/2019
Gazetarët kosovarë flasin për sulme, kërcënime e shantazhe | ILLYRIA

Gazetarët kosovarë flasin për sulme, kërcënime e shantazhe

http://illyriapress.com/gazetaret-kosovare-flasin-per-sulme-kercenime-e-shantazhe/

Gazetarët kosovarë flasin për sulme, kërcënime e shantazhe - 05/03/2019 - 8:39 AM 0 Comments Prishtinë, 3 maj 2019 – Që nga mbarimi i luftës së fundit në Kosovë, 15 gazetarë konsiderohet të jenë vrarë, por asnjë person nuk është gjykuar apo nuk ka dalë para drejtësisë. Në Dit...

Meta shpreh shqetësim për lirinë e medias në Shqipëri, u premton mbështetje gazetarëvehttp://illyriapress.com/met...
05/03/2019
Meta shpreh shqetësim për lirinë e medias në Shqipëri, u premton mbështetje gazetarëve | ILLYRIA

Meta shpreh shqetësim për lirinë e medias në Shqipëri, u premton mbështetje gazetarëve

http://illyriapress.com/meta-shpreh-shqetesim-per-lirine-e-medias-ne-shqiperi-premton-mbeshtetje-pe-r-gazetaret/

Meta shpreh shqetësim për lirinë e medias në Shqipëri, u premton mbështetje gazetarëve - 05/03/2019 - 4:16 AM 0 Comments Tiranë, 3 maj 2019 – Në Ditën Ndërkombëtare të Lirisë së Shtypit, Presidenti Ilir Meta ka ngritur shqetësimin për situatën e medias në Shqipëri. Në një pos...

Vuçiq: Serbia nuk mund të zgjidh asnjë problem pa evropianëthttp://illyriapress.com/vuciq-serbia-nuk-mund-te-zgjidh-...
05/03/2019
Vuçiq: Serbia nuk mund të zgjidh asnjë problem pa evropianët | ILLYRIA

Vuçiq: Serbia nuk mund të zgjidh asnjë problem pa evropianët

http://illyriapress.com/vuciq-serbia-nuk-mund-te-zgjidh-asnje-problem-pa-evropianet/

Vuçiq: Serbia nuk mund të zgjidh asnjë problem pa evropianët - 05/03/2019 - 4:25 AM 0 Comments Beograd, 3 maj 2019 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se është e rëndësishme që Serbia të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian, por më e rëndësishme, sipas tij, është të sigur...

Veseli: Do të krijohet një gjykatë për krimet e serbëve në Kosovëhttp://illyriapress.com/veseli-do-te-krijohet-nj...
05/03/2019
Veseli: Do të krijohet një gjykatë për krimet e serbëve në Kosovë | ILLYRIA

Veseli: Do të krijohet një gjykatë për krimet e serbëve në Kosovë

http://illyriapress.com/veseli-do-te-krijohet-nje-gjykate-per-krimet-e-serbeve-ne-kosove/

Veseli: Do të krijohet një gjykatë për krimet e serbëve në Kosovë - 05/03/2019 - 4:13 AM 0 Comments Prishtinë, 3 maj 2019 – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se së shpejti do të iniciohet formimi i një tribunali, ku do të gjykohen krimet që ka kryer shteti i Serbisë...

Haradinaj premton transparencë dhe dialog të mirë me gazetarëthttp://illyriapress.com/haradinaj-premton-transparence...
05/03/2019
Haradinaj premton transparencë dhe dialog të mirë me gazetarët | ILLYRIA

Haradinaj premton transparencë dhe dialog të mirë me gazetarët

http://illyriapress.com/haradinaj-premton-transparence-dhe-dialog-te-mire-me-gazetaret/

Haradinaj premton transparencë dhe dialog të mirë me gazetarët - 05/03/2019 - 3:44 AM 0 Comments Prishtinë, 3 maj 2019 – Sot, në Ditën Ndërkombëtare të Lirisë së Shtypit, Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka premtuar transparencë dhe dialog të mirë me gazetarët. “Qeveria...

Shqipëria – vendi ballkanik më pak i dëshiruar në BEhttp://illyriapress.com/shqiperia-vendi-ballkanik-me-pak-i-des...
05/03/2019
Shqipëria – vendi ballkanik më pak i dëshiruar në BE | ILLYRIA

Shqipëria – vendi ballkanik më pak i dëshiruar në BE

http://illyriapress.com/shqiperia-vendi-ballkanik-me-pak-i-deshiruar-ne-be/

Shqipëria – vendi ballkanik më pak i dëshiruar në BE - 05/03/2019 - 3:24 AM 0 Comments Londër, 3 maj 2019 – Një anketë me qytetarë të 7 vendeve të Bashkimit Europian dëshmon se pjesa shumicës së banorëve të këtyre shteteve nuk u pëlqen anëtarësimi në union i vendeve të Ballk...

Qeveria do të heqë dorë nga “Kosova e Re”, nëse rritet çmimi i energjisëhttp://illyriapress.com/qeveria-do-te-...
05/03/2019
Qeveria do të heqë dorë nga “Kosova e Re”, nëse rritet çmimi i energjisë | ILLYRIA

Qeveria do të heqë dorë nga “Kosova e Re”, nëse rritet çmimi i energjisë

http://illyriapress.com/qeveria-do-te-heqe-dore-nga-kosova-e-re-nese-rritet-cmimi-i-energjise/

Qeveria do të heqë dorë nga “Kosova e Re”, nëse rritet çmimi i energjisë - 05/03/2019 - 3:00 AM 0 Comments Prishtinë, 3 maj 2019 – Disa organizata joqeveritare në Kosovë në vazhdimësi kanë ngritur shqetësimet se ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re” do të ndikojë në rrit...

Guaido përdor grevat si mjet për rrëzimin e Maduros nga pushtetihttp://illyriapress.com/guaido-perdor-grevat-si-mjet-...
05/02/2019
Guaido përdor grevat si mjet për rrëzimin e Maduros nga pushteti | ILLYRIA

Guaido përdor grevat si mjet për rrëzimin e Maduros nga pushteti

http://illyriapress.com/guaido-perdor-grevat-si-mjet-per-rrezimin-e-maduros-nga-pushteti/

Guaido përdor grevat si mjet për rrëzimin e Maduros nga pushteti - 05/02/2019 - 1:15 PM 0 Comments Uashington, 2 maj 2019 – Juan Guaido, Presidenti i vetëshpallur i Venezuelës thotë se një aksion i shkallëzuar industrial fillon të enjten, që do të çojë në një grevë të përgjithshm...

Në Shqipëri, opozita bllokon rrugët në 12 qarqehttp://illyriapress.com/ne-shqiperi-opozita-bllokon-rruget-ne-12-qarq...
05/02/2019
Në Shqipëri, opozita bllokon rrugët në 12 qarqe | ILLYRIA

Në Shqipëri, opozita bllokon rrugët në 12 qarqe

http://illyriapress.com/ne-shqiperi-opozita-bllokon-rruget-ne-12-qarqe/

Në Shqipëri, opozita bllokon rrugët në 12 qarqe - 05/02/2019 - 1:03 PM 0 Comments Tiranë, 2 maj 2019 – Në Shqipëri ka nisur sot në mbrëmje një tjetër protestë e opozitës së bashkuar, e cila ka bllokuar akset kryesore të rrugëve kombëtare të vendit, sikurse ndodhi edhe javën e sh...

Shqiptarët kërkojnë përfshirjen e Luginës së Preshevës në dialogun Kosovë-Serbihttp://illyriapress.com/shqiptar...
05/02/2019
Shqiptarët kërkojnë përfshirjen e Luginës së Preshevës në dialogun Kosovë-Serbi | ILLYRIA

Shqiptarët kërkojnë përfshirjen e Luginës së Preshevës në dialogun Kosovë-Serbi

http://illyriapress.com/shqiptaret-kerkojne-perfshirjen-e-lugines-se-presheves-ne-dialogun-kosove-serbi/

Shqiptarët kërkojnë përfshirjen e Luginës së Preshevës në dialogun Kosovë-Serbi - 05/02/2019 - 11:43 AM 0 Comments Preshevë, 2 maj 2019 – Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Serbi, Ragmi Mustafa, kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, dhe deputeti shqiptar i Ku...

Gazetari gjerman evokon kujtime për tmerret e luftës në Kosovëhttp://illyriapress.com/gazetari-gjerman-evokon-kujtim...
05/02/2019
Gazetari gjerman evokon kujtime për tmerret e luftës në Kosovë | ILLYRIA

Gazetari gjerman evokon kujtime për tmerret e luftës në Kosovë

http://illyriapress.com/gazetari-gjerman-evokon-kujtime-per-tmerret-e-luftes-ne-kosove/

Gazetari gjerman evokon kujtime për tmerret e luftës në Kosovë - 05/02/2019 - 11:32 AM 0 Comments Prishtinë, 2 maj 2019 – Gazetari gjerman Elias Bierdel mbajti sot një ligjëratë para studentëve dhe profesorëve të Fakultetit të Filologjisë të universitetit të Prishtinës. Bierdel, q....

Address

481 8th Ave # 937
New York, NY
10001

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Illyria Newspaper posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Illyria Newspaper:

Nearby media companies


Other Media/News Companies in New York

Show All