
08/22/2025
🚨АКТУАЛЬНІ НОВИНИ ЧЕТВЕРГА, 21 СЕРПНЯ, ВІД RADIO UA CHICAGO:
1️⃣ Президент Зеленський поділився з журналістами подробицями своєї розмови з Дональдом Трампом.
Обговорювали Крим, де, за словами Трампа, у 2014 році було зроблено “фатальну помилку”. Також ішлося про Китай, який не виконав своїх гарантій за Будапештським меморандумом. На фронті, за словами Зеленського, найважче на Покровському напрямку, де знищено майже всіх атакуючих. Президент підтвердив успішні випробування нової ракети “Фламінго” з дальністю до 3 тисяч кілометрів. Окремо говорили про повернення депортованих дітей та посилення санкцій проти рф.
2️⃣ Заяви голови МЗС рф лаврова викликали занепокоєння на Заході.
За даними Bloomberg, вони фактично перекреслили можливість домовленостей із США щодо безпекових гарантій для України. москва може спробувати знизити рівень потенційних переговорів Зеленського й путіна.
3️⃣ Трамп анонсував указ, який стосуватиметься публічного спалювання американського прапора.
Безпосередньо заборонити цю дію неможливо — її захищає Перша поправка Конституції, яка гарантує свободу вираження поглядів. Але Трамп хоче дати доручення генпрокурору знайти механізми покарання за супутні правопорушення — наприклад, за хуліганство чи шкоду довкіллю.
4️⃣ Майже 3 мільйони будинків у США під загрозою пожеж.
Найбільший ризик у Каліфорнії, де понад мільйон об’єктів можуть постраждати. У зоні небезпеки також Колорадо, Техас, Орегон та Аризона. Загальна вартість можливих збитків може перевищити один трильйон доларів. Влада закликає мешканців готувати плани евакуації й не ігнорувати попереджень.
Це були всі актуальні новини світу від єдиного, україномовного радіо в США. Детальніше в наших етерах, на хвилі 1240 АМ, з понеділка по п’ятницю, з 5 по 7 РМ.