One993 Branding

One993 Branding One993 là một brand thiết kế hình ảnh dựa vào sự kết hợp các ý tưởng hấp dẫn của bạn và sức sáng tạo

One993 ra đời với xứ mệnh xây dựng hình ảnh thương hiệu Việt, đưa các giá trị sản phẩm và nền văn hoá phát triển

One993 Enlighten the brand, redefine the brand image with people with descriptive images
09/04/2023

One993 Enlighten the brand, redefine the brand image with people with descriptive images

29/03/2023

15/12/2014

Dersimli Ozan Serdar 35 yıllık sürgünden sonra memleketine döndü! Hürriyet Gazetesi

Almanya’daki 35 yıllık sürgün hayatının ardından memleketine dönen Zazaca müziğin efsane isimlerinden Dersimli sanatçı ozan Serdar Engin(60), "Kırmızı Bülten" ile "yakalama" kararının kaldırılmasından sonra Türkiye'ye döndü. Tunceli’ye gelen Ozan Serdar, yıllarca memleketini rüyasında gördüğünü ve bu hasreti bestelerine döktüğünü söyledi.

Grand Şaraoğlu Otel'de sevenleriyle kahvaltıda bir araya gelen Serdar Engin, konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı.Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, yakınları ve sevenleri tarafından verilen kahvaltıya katılan Serdar Engin, 35 yıl sonra memleketine döndüğünü ancak bu sevincinin yarım kaldığını söyledi.

YILLARCA SÜRGÜN HAYATI YAŞADI
Bir itirafçının ifadeleri doğrultusunda kendisinin Kırmızı Bülten ile arandığını belirten Ozan Serdar, kendisine yöneltilen itiraflar nedeniyle yıllarca sürgün hayatını yaşamak zorunda kaldığını söyledi.

Engin, “Suçlama şuydu: ben gelmişim burada dağa çıkıp, silahlı eylemlere katılmışım. Böyle anlaşılmaz bir olay ile karşılaştım. Avrupa’da sanat yaşamı ile uğraştığımı kanıtlamama rağmen ve 35 yıldır yurt dışında olmama rağmen böyle bir suçlama yapıldı. Bu suçlamalar, avukatım sayesinde çürütüldü ve topraklarımıza döndük. Küçük bir sevinç yaşıyorum. Henüz mutlu olduğumu belirtemem. Ben bireysel mutluluğa inanmıyorum, ancak toplum olarak mutlu olursak, bir anlamı olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

“35 YIL SONRA BURUK SEVİNÇ”
35 yıl sonra memleketine dönmenin buruk sevincini yaşadığını ifade eden ozan Engin, “Topraklarımızı gördüm, mezarlarımızı ziyaret ettim.
Hüzünlendim. Bir çok insanı kaybettik, onları görememek çok acı veriyor. Yaşlılarımızı göremedim. Arkadaşlarımızın hiçbirini tanıyamadım.
Ben çoktan beri sizi gönlüme kazımışım. En azından birbirimize karşı sevgimiz azalmadı. Sizi çok seviyorum.” şeklinde konuştu.
MUNZUR NEHRİ'Nİ SEYRETTİ
Ozan Serdar ve onun gibi bir çok insanın sürgün hayatı yaşadığını ifade eden Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul ise diasporada yaşayan insanların diline, kültürüne ve toprağına olan bağlılıklarının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
Sanatçı Serdar, kahvaltının ardından Seyit Rıza heykelini ziyaret etti. 35 yıl sonra Munzur Nehri'ni seyretmenin keyfini çıkardı.

haber linki: http://www.hurriyet.com.tr/avrupa/27541910.asp

13/02/2013
hozan serdar gewre

OZAN SERDAR - Gewre - ZAZACA

Serdar'ın çok sevilen eserlerinden "Gewre"

hozan serdarrrr

10/12/2011
Ozan Serdar ciko sevev ciko

SERDAR - Çıko Sevev Çıko - ZAZACA - Sözlerini Ozan Serdar ve Ozan Şahin'in birlikte yazmış olduğu sevilen bir Zazakî aşk klamı Çıko Sevev Çıko.

13/07/2011
Ozan Serdar - Elê

OZAN SERDAR - Elê (Elif) - ZAZACA - Ünlü Şair Sılo Qıc'dan derlenen her kelimesi sevgi ve aşk dolu Elif adlı eserini büyük Ozan SERDAR'dan kendine has üslubu ile dinliyoruz.

OZAN SERDAR VILIKE 2009

17/06/2011
OZAN SERDAR - Tew Vêyvıke - Zazaca

Ozan Serdar'ın beğenilen ve onlarca sanatçı tarafından seslendirilmiş unutulmaz eseri Tew Vêyvike (Nafiye Öz anısına yazmıştır.)

Address

381 Nguyễn Khang
Hanoi
000084

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when One993 Branding posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to One993 Branding:

Videos

Share

Category

Nearby media companies


Other Media Agencies in Hanoi

Show All
#}