12/05/2026
Сервисне информације ПУ Зворник о значајнијим безбједносним догађајима за дан 11.05.2026. године.
На подручју које оперативно покрива Полицијска управа Зворник, у протекла 24 часа евидентирана су три кривична дјела (у Зворнику, Осмацима и Братунцу), три саобраћајне незгоде (двије у Власеници и једна у Зворнику) и четири лица су лишена слободе (два у Зворнику и једно у Власеници и Братунцу).
Полицијски службеници Полицијске станице Зворник 12.05.2026. године лишили су слободе лице иницијала Б.К. из Челинца, због постојања основа сумње да је починило кривично дјело „Недозвољена производња и промет оружја или експлозивних материја“. Истог дана Полицијској станици Зворник пријављено је да се непознато лице креће улицама Зворника држећи у руци минско експлозивну направу – ручну бомбу. Поступајући по пријави, полицијски службеници су потврдили наводе пријаве и утврили да се ради о горе наведеном лицу. Приликом лишења слободе лице Б.К. је алкотесирано, те је увтврђено присуство алкохола у организму у количини од 1,26 g/kg. О свему је обавијештено надлежно тужилаштво.
Полицијски службеници Полицијске станице Власеница 12.05.2026. године лишили су слободе лице иницијала М.М. из Власенице, јер је управљајући путничким возилом у саобраћају под дејством алкохола у организму изазвало саобраћајну незгоду са материјалном штетом. Извршеним алкотестирањем неведеног лица утврђено је присуство алкохола у организму у количини од 1,91 g/kg. Лице је прекршајно санкционисано.
Полицијски службеници Полицијске станице за безбједност саобраћаја Зворник 12.05.2026. године, лишили су слободе лице иницијала У.Д. из Херцег Новог, Црна Гора, због почињеног прекршаја из члана 220. Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ, учесника у саобраћају у својству возача код којег је приликом контроле утврђено присуство опојне дроге „кокаин“ у организму. Лице је прекршајно санкционисано.