RAMPA TV

RAMPA TV RAMPA TV

RAMPA TV

Radio RAMPA
02/10/2020
Radio RAMPA

Radio RAMPA

Pani Konefal choruje na Alzheimera, nie mówi w jezyku angielskim, tylko w języku polskim. Może być zagubiona.

02/01/2020
Bogdan Chmielewski podsumowuje rok 2019 w PSFCU - Radio RAMPA

www.RampaTV.com

Gościem Radio RAMPA jest dyrektor wykonawczy Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, Bogdan Chmielewski, który podsumowuje rok 2019 w PSFCU.

Jak bogata jest najwięsza polonijna instytucja finansowa? Ilu członków zyskała w ubiegłym roku? Te dopiero co opublikowane dane, Bogdan Chmielewski omawia w Radio RAMPA.

W roku 2019, PSFCU otworzyła dwa nowe oddziały, w tym jeden w nowym dla Unii stanie Pensylwania. Miniony rok to również rok obfitujący w wydarzenia, i te zorganizowane przez PSFCU jak i te, w których jej przedstawiciele wzięli udział – a było ich w sumie ponad 500.

To również, dzięki PSFCU, w roku 2019, Polska i Polonia, były widoczne w przysłowiowym centrum świata, czyli na Times Square.

Początek 2020 roku to również pojawienie się w amerykańskiej telewizji publicznej programu o Polsce, sponsorowanego przez PSFCU – Flavor of Poland. W rozpoczętym roku, Nasza Unia świętować będzie również 10-lecie swojej obecności w Illionois, oraz otwarcie kolejnych oddziałów.

Posłuchajcie wywiadu.

Polish & Slavic Federal Credit Union Bogdan Chmielewski Flavor of Poland

01/15/2020
Assemblyman Joseph Lentol on criminal reform, protecting tenants laws and changes coming in 2020

Rampa News guests was assemblyman Joseph Lentol, representing district 50 in the New York State Assembly.
In the conversation with Monika Adamski, Assemblyman Lentol sums up year 2019 and talks about whats planned for 2020.

Assemblyman Lentol talks about the new laws protecting the rights of tenants, criminal justice reform, including discovery reform and controversial bail reform.

Assemblyman talks about “Under the K” project that is being build under the new Kosciuszko Bridge, as well as updates on congestion pricing plan.
Other matters discussed include Safety Act and Safe Way Home Act, drivers license for undocumented immigrants, homeless situation and legalization of marijuana.

At the end, we ask for Assemblyman’s comment on upcoming elections, where he will face a contender first time in the decade.

01/07/2020
Daniel Kurzyna pierwszym Polakiem, który pełni funkcję szefa gabinetu radnego miasta Nowy Jork

www.RampaTV.com

Gościem Radio RAMPA jest Daniel Kurzyna, szef gabinetu radnego miasta Nowy Jork Council Member Robert F. Holden. Daniel pracuje z wyborcami w dzielnicach Maspeth, Ridgewood, Glendale, Woodhaven i Woodside, gdzie mieszka wielu naszych rodaków.

W rozmowie z Radio RAMPA, Daniel opowiada o początkach swojej politycznej kariery, a także o tym, dlaczego pokochał politykę. Daniel dzieli się swoim doświadczeniem, a także opowiada o tym jak pomaga wyborcom w swoim okręgu. Daniel podpowiada także, jak rozpocząc karierę w lokalnej polityce. Nasz rodak dzieli się również sprawami, z których osiągnięcia jest najbardziej dumny. RAMPA TV

https://radiorampa.com/rampatv/
01/04/2020
Rampa TV

https://radiorampa.com/rampatv/

W środę, 4 grudnia, odbyło się spotkanie opłatkowe Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Cracovia Manor w miejscowości Wallington, NJ. Była to ...

12/23/2019
Radio RAMPA

Radio RAMPA

Zgodnie z coroczną tradycją, Polish & Slavic Federal Credit Union, zorganizowała spotkanie opłatkowe w Nowym Jorku. Wydarzenie odbyło się 3 grudnia w restauracji Giando on the Water, z zapierającym dech w piersiach widokiem na Manhattan. Gośćmi PSFCU byli przedstawiciele organizacji i instytucji polonijnych, ludzie biznesu i kultury. Opłatki pobłogosławił biskup pomocniczy dzielnicy Brooklyn Witold Mroziewski. Wśród gości, weteran bitwy pod Monte Casino Antonii Chrościelewski.

Spotkanie koncertem kolęd uświetniła Grażyna Auguścik.

Był to również czas podsumowań – Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa osiągnęła w 2019 roku kilka ważnych celów – 100 tysięcy członków, 2 miliardy w aktywach, oraz dwa nowe oddziały – jeden w Pensylwanii, drugi w Orland Park na przedmieściach Chicago.

RAMPA TV's cover photo
09/07/2019

RAMPA TV's cover photo

07/25/2019
Adam Kownacki spotkanie z fanami - Radio RAMPA

www.RampaTV.com

3 sierpnia Adam Kownacki niepokonany do tej pory bokser wagi ciężkiej, stanie w ringu przeciwko Chrisowi Arreola. Adama będą wspierać wierni kibice! To właśnie oni, tłumnie wzięli udział w spotkaniu z Adamem Kownackim, które miejsce miało 23 lipca w restauracji Amber Steakhouse na Greenpoincie. “Armia Kownackiego” pokazała swoją siłę, a sam Kownacki po raz kolejny pokazał jak ważni są dla niego jego kibice.

Sponsor materiału:

Law Offices of Block O'Toole & Murphy Wierzbicki –

Wypadki | 646-863-5538 | www.blockotoole.com
Wybierz kancelarię z najlepszymi wynikami.
Wypadki
-W Pracy
-Na Budowie
-Samochodowe
-Na Posesji
-Workers’ Compensation

Porozmawiaj bezpośrednio z polskimadwokatem za darmo

Wierzbicki Pawel – 646-863-5538

RAMPA TV's cover photo
07/22/2019

RAMPA TV's cover photo

Koncert: “Edyta Górniak i Anna Wyszkoni” – 16 Sierpienia 2019 / NYInfo / Bilety: www.RampaBilety.comTeatr Polski US
07/02/2019

Koncert: “Edyta Górniak i Anna Wyszkoni” – 16 Sierpienia 2019 / NY

Info / Bilety: www.RampaBilety.com

Teatr Polski US

04/24/2019
Rozłam rodziny i rodzina współczesna – Zawsze Jest Wyjście

– Zawsze Jest Wyjście w Radio RAMPA – ROZŁAM RODZINY I RODZINA WSPÓŁCZESNA – w jaki sposób „przygotować” się do ewentualnego rozwiązania związku małżeńskiego? Na jakiej podstawie rozdzielona zostanie opieka nad dziećmi? Jak wygląda w takiej sytuacji sprawa rozliczeń podatkowych? Jak zabezpieczyć swoje dzieci w przypadku drugiego lub kolejnego małżeństwa? Na te i wiele innych pytań odpowiadają nasi goście: mecenas ds. Prawa rodzinego Karolina Dehnhard oraz przysięgła księgowa Beata Savreski.

mecenas Karolina Dehnhard, prawo rodzinne, partner w firmie prawniczej Norris McLaughlin
Beata Savreski, CPA – rozliczenia podatkowe i rachunkowość – licencjonowana biegła księgowa.
Natalia Zimnoch – Zimnoch Financial Group – planowanie przyszłości finansowej oraz ubezpieczenia.

Wszystkie odcinki: http://www.xn--zawszejestwyjcie-0bd.com/ Oglądaj “Zawsze Jest Wyjście” w środę, 10 kwietnia o 12:00 p.m. na Facebook Radio RAMPA, a następnie na stronie www.ZawszeJestWyjscie.com

04/10/2019
Być przedsiębiorcą – praktyczne porady. Od założenia firmy przez rozliczenia podatkowe, po emeryturę – Zawsze Jest Wyjście

www.ZawszeJestWyjscie.com

W audycji Zawsze Jest Wyjście w Radio RAMPA poruszamy temat bycia przedsiębiorcą – ważne kwestie jakie zaplanować należy przed założeniem własnej firmy, a także, doradzamy już prowadzącym własną działalność, jak najbardziej korzystnie nią zarządzać. Jaki rodzaj firmy założyć? Dlaczego trzeba mieć dobrą księgową? Jakie ubezpieczenia są konieczne? Jak wygląda przekazanie firmy dzieciom lub bliskim? Jak zabezpieczyć się w spółce? A co z emeryturą? Jak legalnie obniżyć podatek w rozliczeniach? Na te i wiele innych pytań odpowiadają nasi goście:

mecenas Karolina Dehnhard, prawo rodzinne, partner w firmie prawniczej Budd Larner;

Beata Savreski, CPA – rozliczenia podatkowe i rachunkowość – licencjonowana biegła księgowa;

Natalia Zimnoch – Zimnoch Financial Group – planowanie przyszłości finansowej oraz ubezpieczenia.
Wszystkie odcinki: http://www.xn--zawszejestwyjcie-0bd.com/

Oglądaj “Zawsze Jest Wyjście” w środę, 10 kwietnia o 12:00 p.m. na Facebook Radio RAMPA, a następnie na stronie

03/27/2019
Testamenty i fundusze powiernicze – Zawsze Jest Wyjście

www.ZawszeJestWyjscie.com

Kolejna audycja Zawsze Jest Wyjście w Radio RAMPA – dlaczego testament powinien spisać każdy, nawet jeżeli sądzisz, że nie masz dużego majątku? Kiedy testament może być nieważny? Co wówczas się dzieje? Co to jest fundusz powierniczy (TRUST) i w jakich sytuacjach należy go założyć? Jak ochronić swoje dzieci w przypadku śmierci? Na te i wiele innych pytań odpowiadają nasi goście:

- mecenas Karolina Dehnhard, prawo rodzinne, partner w firmie prawniczej Budd Larner;

- Beata Lodarska, CPA – rozliczenia podatkowe i rachunkowość – licencjonowana biegła księgowa;
-
Natalia Zimnoch – Zimnoch Financial Group – planowanie przyszłości finansowej oraz ubezpieczenia.

Wszystkie odcinki: http://www.xn--zawszejestwyjcie-0bd.com/ Oglądaj “Zawsze Jest Wyjście” w środę, 27 marca o 12:00 p.m. na Facebook Radio RAMPA, a następnie na stronie www.ZawszeJestWyjscie.com

Zawsze Jest Wyjście - RAMPA

03/14/2019
Skąd wziąć oszczędności na czarną godzinę? Zawsze Jest Wyjście

Kolejny odcinek programu Zawsze Jest Wyjście i temat OSZCZĘDNOŚCI NA CZARNĄ GODZINĘ – czy ubezpieczenie na życie musi być drogie? Dlaczego TRZEBA je mieć? Co jeżeli żywiciela rodziny spotka choroba lub ciężki wypadek i nie będzie mógł wrócić do pracy? Skąd wziąć pieniądze na rehabilitację? Skąd wziąć pieniądze na pochówek?

Jak nie być uzależnionym finansowo od nikogo? Co w wypadku śmierci?

Nasi doradcy to:

mecenas Karolina Dehnhard, prawo rodzinne, partner w firmie prawniczej Budd Larner;
Beata Savreski, CPA – rozliczenia podatkowe i rachunkowość – licencjonowana biegła księgowa;
Natalia Zimnoch – Zimnoch Financial Group – planowanie przyszłości finansowej oraz ubezpieczenia.

Wszystkie odcinki: http://www.xn--zawszejestwyjcie-0bd.com/

Oglądaj “Zawsze Jest Wyjście” w środę, 13 marca o 12:00 p.m. na Facebook Radio RAMPA, a następnie na stronie www.ZawszeJestWyjscie.com

03/02/2019
“W Pustyni i w Puszczy” z Michałem Koterskim w polskiej szkole im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie

www.RadioRAMPA.com

Odtwórca głównej roli w filmie "7 uczuć" Marka Koterskiego - Michał "Misiek" Koterski - jest już w USA! W niedzielę, w Nowym Jorku i New Jersey premiera filmu z udziałem aktora dzięki Teatr Polski US. A w sobotę, Michał Koterski weźmie udział w przedstawieniu "W Pustyni i w Puszczy", które przygotowuje polska szkoła im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie. W Radio RAMPA, w sobotę od godz. 12 w południe, będziecie mogli obejrzeć transmisję na żywo właśnie z tego spektaklu! Michał Koterski przekaże dzieciom cenną wiedzę aktorską i podzieli się swoim doświadczeniem, a następnie, wspólnie z uczniami, odtworzy fragment tego klasyka autorstwa Sienkiewicza.

Bądźcie z nami i do zobaczenia na filmie! RAMPA TV

02/27/2019
Wszystko co musisz wiedzieć, rozliczając się z podatków w roku 2019 – Zawsze Jest Wyjście

www.ZawszeJestWyjscie.com

W związku z trwającym sezonem podatkowym, prezentujemy wszystko co musisz wiedzieć, rozliczając się z podatków w roku 2019.

Ile i co, każdy z nas będzie mógł odliczyć sobie od podatku? Czy w tym roku zapłacimy mniej czy więcej? Dlaczego nasze zwroty w tym roku, mogą być niższe niż zwykle? Jak reforma podatkowa wpłynie na alimenty? A jak na sytuację emerytalną czy nieruchomości? W końcu, jaką strategię warto przyjąć, przygotowując rozliczenie podatkowe w tym roku?

Nasi eksperci to:

- mecenas Karolina Dehnhard, prawo rodzinne, partner w firmie prawniczej Budd Larner;

- Beata Savreski, CPA – rozliczenia podatkowe i rachunkowość – licencjonowana biegła księgowa;

- Natalia Zimnoch – Zimnoch Financial Group – planowanie przyszłości finansowej oraz ubezpieczenia.

Wszystkie odcinki: http://www.xn--zawszejestwyjcie-0bd.com/

Oglądaj “Zawsze Jest Wyjście” w środę, 27 lutego o 12:00 p.m. na Facebook Radio RAMPA, a następnie na stronie Zawsze Jest Wyjście - RAMPA

Trzy nominacje do Oskara dla Zimnej Wojny!
01/22/2019
Radio RAMPA

Trzy nominacje do Oskara dla Zimnej Wojny!

3 nominacje do Oskara dla Zimnej Wojny!

Radio RAMPA
01/05/2019

Radio RAMPA

Radio RAMPA na fali 620 AM w każdą sobotę w godzinach od 3 - 9 p.m. w NY, NJ i CT oraz zawsze i wszędzie na www.RadioRAMPA.com oraz poprzez bezpłatną aplikację RAMPA na telefony komórkowe.

W pierwszej audycji 2019 roku zapraszamy Was do wysłuchania naszych ciekawych gości oraz poradników:

- jaki będzie rok 2019? W USA rozpoczynamy go od częściowego zamknięcia rządu - jaki to może mieć wpływ na kilka istotnych kwestii nadchodzących miesięcy, jak choćby rozliczenia podatkowe? Jaki ten rok, w obliczu zmian w Kongresie, będzie dla Prezydenta Donalda Trump'a? Dzisiaj analiza polityczna tego co obecnie dzieje się w Stanach Zjednoczonych.

- od 2019 roku obowiązują nowe prawa podatkowe. Dzisiaj przypominamy o tym na czym polegają najważniejsze zmiany, które dotkną każdego z nas. Mówimy również o kilku nowych prawach, dotyczących bezpieczeństwa i życia codziennego, które od 1 stycznia obowiązują w metropolii nowojorskiej.

- gościem Radio RAMPA był poseł Stanowy Joseph Lentol, który reprezentuje m.in. dzielnicę Greenpoint. Joseph Lentol zaadresował zmiany w remoncie metra L - zgodnie z decyzją Gubernatora Nowego Jorku, nie dojdzie do całkowitego wyłączenia pracy metra - jak będzie to wyglądało w praktyce? Dodatkowo, Joseph Lentol mówi również o sprawie tablic w języku polskim w parku McGorlick, które po tym jak zostały ściągnięte, po ingerencji przedstawicieli środowisk amerykańskich, zostaną przywrócone, aby zachować różnorodność dzielnicy.

- gościem Radio RAMPA był Zbyszek Czajka, który opowiada o projekcie Homoviator i swoim ostatnim projekcie - wraz z przyjacielem Janem Kostuchem, panowie na rowerach przejechali zachodnią i wschodnią część USA, aby uczcić setną rocznicę niepodległości Polski, ale również, z misją duchową, spotkać się z naszymi rodakami w USA. Nasz gość opowiada o cudownych wydarzeniach na trasie, ale także, o technicznej stronie takiej wyprawy.

- z Polski łączy się z nami Sabina Klimek, która opowiada o "Zimie Stulecia" jaka właśnie nawiedza południe Polski i jak podchodzą do niej nasi rodacy w kraju, w porównaniu do tego jak do przeciętnej burzy śnieżnej podchodzą nowojorczycy :D

- z Chicago, Sławomir Budzik z Radio Deon Chicago o "niezniszczalnym radnym Chicago," Edwardzie Burke, który po 50 latach w polityce, może wylądować w więzieniu za korupcję - korupcja to temat, z którym władze Chicago borykają się i to od osób na najwyższym szczeblu.

Dzisiaj w programie również o tegorocznym sezonie grypy, nagrodach Golden Globes przyznawanych w niedzielę, oraz o paradzie Trzech Króli w Nowym Jorku.
Bądźcie z nami!

Radio RAMPA
10/13/2018

Radio RAMPA

Słuchaj Radio RAMPA na fali 620 AM od 3 p.m. do 9 p.m. w NY, NJ i CT oraz zawsze i wszędzie na www.RadioRAMPA.com – pobierz również bezpłatną aplikację RAMPA na telefony komórkowe. Dzwońcie do nas 1 877 726 7222 oraz piszcie [email protected] z dedykacjami oraz życzeniami.

Dzisiaj w programie: wspominamy 81. Paradę Pułaskiego, która w ubiegłą niedzielę zawładnęła Piątą Aleją na Manhattanie - prezentujemy rozmowy z gośćmi honorowymi, a także samymi uczestnikami - na antenie po 5:30 p.m.

W środę, Polonia podczas uroczystej gali w Waszyngtonie uczciła setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości - dzisiaj u nas reportaż z tej historycznej już uroczystości, z udziałem doradczyni Donalda Trumpa Mercedes Schlapp, byłego przywódcy sił koalicyjnych w Iraku i w Afganistanie byłego szefa CIA David Petraeus, managera kampanii prezydenckiej ówczesnego kandydata Donalda Trump’a Corey Lewandowski, Ritą Cosby i Bretem Baierem z Fox News, a także przedstawicielami władz Polski i środowisk polonijnych w USA. Wydarzenie zorganizowane zostało przez najbardziej prestiżowe polskie organizacje i instytucje: Polish & Slavic Federal Credit Union Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce The Kosciuszko Foundation Centrala Polskich Szkół Dokształcających Copernicus Center - na naszej antenie po godz. 4 p.m.

Studio Radio RAMPA odwiedził Republikanin polskiego pochodzenia, Rep. Daniel M. Donovan, kongresman reprezentujący 11 dystrykt w Nowym Jorku (Staten Island oraz Południowy Brooklyn). Rozmawiamy o jego polskich korzeniach, ale także, o nadchodzących 6 listopada wyborach, o tym czy Republikanie zdołają utrzymać przewagę, ale także pytamy, o jego rozwiązanie dla problemu nieudokumentowanych imigrantów. Pytamy również o amerykańską bazę na terenie Polski i jego ocenę tej sytuacji - na antenie po 5 p.m.

Dzisiaj również,
- eksperci z Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej wyjaśniają szczegóły specjalnych ofert Naszej Unii na miesiąc październik – lokata terminowa oraz preferowana linia kredytowa pod zastaw domu tzw. HELOC – tylko w październiku w atrakcyjnych procentach. Więcej na www.NaszaUnia.com

- nagrody i wyróżnienia Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce rozdane! Dzisiaj o wyróżnionych.

- wiadomości z Chicago i komentarz odnośnie Chicagowskiego policjanta skazanego za morderstwo drugiego stopnia. Tą sprawą żyją lokalni politycy oaz policja - Radio Deon Chicago

- podsumowujemy najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia, a więc powiemy o huraganie Michael, rezygnacji ambasador USA przy ONZ Nikki Haley, rozpoznaniu Dnia Pułaskiego przez Prezydenta Donalda Trumpa.

Jak co tydzień mamy dla Was również ważne ciekawostki podróżnicze i zdrowotne prosto z metropolii nowojorskiej, ora dużo, dobrej polskiej muzyki!

Address

133 Greenpoint Ave
New York, NY
11222

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when RAMPA TV posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to RAMPA TV:

Videos

Nearby media companies